Підходить знакам: Телець Стрілець Діва
Сапфір, належить до корунду. Це мінерал синього або темно-синього кольору. За колір в Древньому Римі його називали "cyanus" - волошка. Іноді попадаються зразки рожевого і чорного кольору. Назва ж "сапфір" походить від староєврейського "sappir", тобто що "дряпає". Сапфіри вважалися каменями Зевса в Древній Греції, тому їх використовували як прикраси жерця в храмах Громовержця. Прикраси з сапфірів надівали вирушаючи за пророцтвом оракула, оскільки вважали, що камінь допоможе ясніше усвідомити пророцтва. Буддистами сапфіри цінуються за їх допомогу в підвищенні релігійної старанності і духовного розвитку. Європейці ще з епохи Середніх Віків вважали сапфір символом чистоти, совісті і розкаяння, а індуси приписували каменю здатність наділяти свого власника безкорисливістю.
Упродовж безлічі століть сапфіри користувалися особливою повагою серед різного роду авантюрних осіб і ділків, що провертали сумнівні махінації. Ці люди вірили, що сапфір здатний захищати свого володаря від переслідування з боку закону, від ув'язнення і навіть від страти. Небайдужий сапфір був і морякам, які вірили, що він, як і аквамарин, здатний позбавляти від будь-якої небезпеки на океанських просторах. Непогано служили сапфіри шпигунам, адже після того, як над каменем проводили ритуал, магічні властивості сапфіра наділяли свого хазяїна разом з виключно гострим слухом, ще і здатністю читати думки оточення.
Літотерапевти використовують сапфіри не лише для лікування, але, в першу чергу, для профілактики різного роду хвороб. Камінь надає сили організму, підвищуючи опірність, стійкість до інфекцій і негативних дій. Крім того, сапфір допоможе до глибокої старості зберігати гостроту зору, знижуючи очну втому.
Сапфір краще всього підійде в якості талісмана тому, хто сумнівається і невпевнений в собі. Буде корисний для будь-кого, хто стоїть перед ухваленням важливого рішення. Саме цей камінь допоможе правильно вибрати свій життєвий шлях. До метафізичних властивостей сапфіра відносяться здатність навчити свого володаря доброті і поблажливості, допомозі що має потребу, стриманості і любові до людей, незважаючи на усі їх недоліки.