Вплив планети Сатурн

Сатурн - планета відповідальності, що символізує цінність наполегливої праці. Під впливом Сатурна характер людини загартовується завдяки випробуванням і труднощам. Кажуть, що Сатурн виховує нас, поки ми не навчимося робити це самі. Чи здатні ви працювати над проектом до його завершення? Бентежать вас труднощі і чи бачите ви перешкоди на кожному кроці? Чи вважають вас впертим? Чи відчуваєте ви себе іноді самотнім і пригніченим? Якщо ви відповіли на ці питання позитивно, значить, ви відчуваєте присутність Сатурна у вашому житті. Ця планета була названа на честь римського бога-титана, батька Юпітера, Нептуна і Плутона. Сатурн також символізує час, тому що він доводить до кінця все, що має початок. В астрології Сатурн - планета старанності, самодисципліни і обмежень. Його риси - терпіння, сталість, зрілість і реалістичність. Вплив Сатурна буває суворим і жорстким, холодним і суворим. Сатурн називають небесним вихователем, тому що він дає нам уроки, які ми повинні засвоювати. Сатурн не вимагає від нас більше того, що нам під силу. Під заступництвом Сатурна ми досягаємо успіху, долаючи перешкоди і труднощі. Іноді зусилля приносять користь самі по собі, бо вони формують характер. Те, що ми осягаємо під впливом Сатурна, залишається в нас до кінця життя. Положення цієї планети в карті народження вказує на те, наскільки у вас розвинене почуття відповідальності, чи володієте ви самодисципліною, з якими перешкодами ви можете зіткнутися. Якщо вплив Сатурна сильний, ви швидше за все будете надійним, відповідальним і терплячим. Сатурн наділяє нас витривалістю, завзятістю і стійкістю, що потрібні для реалізації нашого потенціалу. Сатурн приносить нагороду тільки тоді, коли вона заслужена. Він удосконалює людську натуру, розвиваючи здатність чекати. Це планета мужності, завзятості і цілісності. Багато людей уникають випробувань Сатурна, але їх не слід боятися. Зазирнувши у своє минуле, ви, ймовірно, побачите, що знаходили стійкість, силу і задоволення, долаючи труднощі. Негативний вплив Сатурна може робити людину амбіційною, розважливою і егоїстичною, одинокою, скутою і нещасною. Він також пов'язан з відсутністю гнучкості і почуттям гумору, жорстокістю і песимізмом. Сатурн уособлює хвороби, каліцтва і невдачі. Однак майте на увазі, що вплив Сатурна - лише одне з багатьох у гороскопі. Його важливість безсумнівна, але він не завжди захоплює вас цілком. Символічно Сатурн представляє нашу долю. Він керує роком, тим, чого ми не в силах уникнути, і встановлює плату за те, що ми отримуємо від життя.

Астрономічні відомості

До кінця вісімнадцятого століття Сатурн був найдальшою планетою нашої сонячної системи. Він стоїть на шостому місці за віддаленості від Сонця, перебуваючи від нього на відстані більше 887 000 000 миль - майже вдвічі далі Юпітера. Сатурн - велика планета (за своїми розмірами він поступається тільки Юпітеру), його діаметр біля екватора становить 75 000 миль (у Землі - 8 000 миль). Сатурн рухається навколо Сонця дуже повільно, оминаючи світило по своїй орбіті за 29,5 років. Швидкість його обертання навколо своєї осі дуже велика для такої великої планети: доба на Сатурні становить лише 10 годин і 14 хвилин.

Земному спостерігачеві немерехтливє жовтувате світло Сатурна здається досить тьмяним в порівнянні з сяйвом Юпітера. В давнину Сатурн вважався найменш цікавою планетою, оскільки він не володіє ніжним блиском Венери, червонуватим відтінком Марса і яскравістю Юпітера.

Стародавні помилялися, вважаючи, що Сатурн не представляє інтересу як небесне тіло. Лише нещодавно ми виявили, що Сатурн - планета багатобарвна зі смугами жовтого, золотисто-коричневого і червоно-коричневого тонів. Завдяки цим ефектним кільцям зараз Сатурн вважається найбільш цікавою планетою.

Вперше помічені через телескоп у 1610 році Галілеєм, ці оперізуючі Сатурн біля екватора світлі і темні кільця являють собою чудове видовище. До 1969 року астрономи знали тільки про три кільця; в цьому році було виявлено четверте кільце, а незабаром - п'яте і шосте.

У листопаді 1980 американський космічний зонд «Вояджер-1» облетів Сатурн і надіслав на Землю фотознімки цього астрономічного дива, що опинилися за межами нашої уяви. Виявилося, що окремих смуг не шість, а тисячі. Вони нагадують борозенки на грамплатівці шириною в 170 000 миль. Фотографії «Вояджера-1» показали, що великі кільця складаються з більш дрібних, нагадуючи концентричні брижі в космічному океані. На підставі знімків астрономи вирішили, що кільця складаються зі шматочків льоду розміром з звичайний сніжок або менше. Одне з найбільших кілець, зване кільцем F, складається з крижаних ниток довжиною 500 миль кожна, сплетених в гігантську косу.

Підлетівши до Сатурна в серпні 1981 року, «Вояджер-2» повідомив, що планету оточує хмара газів в 300 разів більш гарячіших, ніж сонячна корона! Це - розпечене місце, виявлене в нашій сонячній системі. Астрономи продовжують вивчати складні і «головоломні» (за висловом одного вченого) дані про цю ефектною планеті, отримані з космічних зондів.

Де знаходиться ваш Сатурн

Чтобы установить, в каком знаке находился Сатурн в день вашего рождения, загляните в таблицы Сатурна.

Сатурн у водолії

У Водолії, знакові гуманітарних цінностей, розквітають властиві Сатурну надійність і самодисципліна. Сатурн у Водолії допомагає вам знаходити спільну мову з оточуючими і завойовувати симпатію широких мас. Тому багато хто з вас знаходять популярність в індустрії розваг і політики. Сатурн у Водолії акцентує раціоналізм і оригінальність мислення, здатність до навчання. Як і люди з Сатурном в інших фіксованих знаках, Тельці, Леві і Скорпіоні, ви швидше за все рано зіткнетеся з труднощами, але знайдете мудрість і зрілість, які добре послужать вам надалі. Ви любите командувати парадом і добиватися свого, майстерно маніпулюєте людьми. Ви можете поєднувати в собі впертість з спритністю. Сатурн наділяє вас наполегливістю, необхідною для того, щоб стати лідером, однак ви вмієте уникати конфліктів з оточуючими. Ви володієте почуттям гумору й дотепністю, але ваша потреба в незалежності іноді призводить до самотності. Люди з таким станом Сатурна схильні до травм литок і щиколоток.

Сатурн у рибах

Сатурн в містичному знаку Риб не сприяє матеріального успіху. Те, чого ви домагаєтеся в житті, приходить до вас завдяки вашій проникливості і інтуїції. Ваша жива уява може втілюватися в художньому творі; ваші співчуття і чуйність притягують до вас людей. Однак ви більшою мірою, ніж люди з іншим положенням Сатурна, чутливі до тягот і жорстокості життя. Сатурн часто приносить втрати і розчарування, при цьому він змушує вас жертвувати собою і підкорятися менш талановитим людям. З часом ви можете це змінити, але перш вам потрібно виробити в собі сміливість і рішучість. Риби - знак самопожертви; ви знаходите максимальну силу, навчившись не ставати причиною власних нещасть. Вас приваблює філософія, літературна робота, проповідницька діяльність духовного чи окультного характеру. Ви схильні до хвороб, пов'язаних зі ступнями.

Сатурн у козерозі

Сатурн керує Козерогом, тому тут його сила максимальна. Він акцентує як позитивні, так і негативні якості Козерога. Ви честолюбні і незалежні, цілеспрямовані і непохитні, але ваші методи можуть бути авторитарними і диктаторськими, вас часом вважають егоїстичним і жорстоким. Сатурн посипає вашу дорогу перешкодами, ви з юних років вчитеся бути самостійним. Ви хочете все робити самі. Легше відібрати ведмежат у ведмедиці, ніж роботу у людини з Сатурном в Козерозі. Ви обираєте найважчу дорогу, не прислухаєтеся до порад. Однак досвід вчить вас. У дитинстві ви можете бути неспокійним і боязким, але з роками купуєте владність. Самотність і нездатність ділитися своїми почуттями переслідують вас протягом усього життя. Багато хто з вас схильні до меланхолії, але зазвичай ви наділені сухуватим почуттям гумору. Як правило, ви притягує до себе вірних друзів, але Сатурн в Козерозі часто приносить розчарування в коханні. Такий стан планети привертає болі у суглобах і колінах.

Сатурн у стрільці

Перебуваючи у Стрільці, Сатурн затримує прихід успіху до того часу, коли людина засвоїть уроки терпіння і наполегливості. На початку життя ви можете зіткнутися з нещастями і труднощами, вам часто доводиться домагатися заслуженого успіху за допомогою важкої і тривалої праці. Однак з роками ви отримуєте мудрість, далекоглядність і глибину мислення, які перетворюють вас на лідера. Сатурн наділяє вас філософським складом розуму; ви зазвичай мужньо приймаєте те, що підносить вам життя, бо вірите в далекий кінцевий результат. Це положення Сатурна сприяє успіху в юриспруденції, політиці, літературній і дипломатичній роботі. Однак Сатурн підкреслює нетактовність і цинізм Стрільця. Ваша репутація може постраждати через ваші необдумані слова. Ви відчуваєте внутрішній конфлікт між потребою в порядку і захищеності і тягою до пригод і випробувань. Люди з Сатурном в Стрільці схильні до травм стегон і боків.

Сатурн у скорпіоні

Сатурн потужно проявляється в цьому потайливому та затятому знаку, роблячи вас сильним і хитрим. При цьому положенні Сатурна ви бачите мотиви інших людей, що дає вам контроль над ними. Ваша владність часто прихована під маскою привітності й комунікабельності. Однак Сатурн підкидає вам перешкоди у вигляді емоційних проблем і іноді - скандалів. Ви схильні заводити таємні романи, що приносять вам біди або неприємності. Здобувши владу, ви іноді втрачаєте її з-за пліток і чуток. У молодості у вас виникають проблеми зі здоров'ям, але ви справляєтеся з ними і зазвичай проживаєте довге життя. Це положення планети наділяє вас прекрасними адміністративними здібностями та непохитною цілеспрямованістю. При сильній волі вам іноді не вистачає гнучкості. Одного разу вибравши курс, ви прямуєте їм до кінця. Ви схильні до таємної смутку, проте його пом'якшує властивий Сатурну сухуватий гумор. Люди з Сатурном в Скорпіоні можуть на початку життя втратити кохану людину.

Сатурн у терезах

Терези - сприятливий знак для Сатурна. Ви точні в судженнях і інтуїтивно вмієте зробити гарне враження. Ви знаєте, коли слід проявити агресивність, а коли - дипломатичність. Хоча розчарування в близьких - частина преподносимого Сатурном уроку, вам звичайно йде на користь тривалий шлюб. Можливо, вам доведеться пережити розлучення, перш ніж ви знайдете щастя в шлюбі. Іноді перше кохання виявляється головним в житті, але завершується втратою. Люди з Сатурном в Терезах можуть пригнічувати прагнення до близькості з іншою людиною, що часто призводить до самотності. Зазвичай це положення Сатурна сприяє успіху у громадській діяльності та художній творчості. Іноді кажуть, що з Сатурном в Терезах ви лише наживете собі неприємності, зайнявшись не властивою вам справою. Сатурн в Терезах збільшує ймовірність травм спини і захворювань нирок.

Сатурн у діві

Відповідальний Сатурн і сумлінна Діва чудово ладять між собою. Це положення Сатурна акцентує інтелектуальні здібності і практичність Діви. Ви педантичні й організовані, готові наполегливо працювати заради досягнення своїх цілей. Для вас теорія і практика єдині; ви намагаєтеся негайно отримати користь зі знань. Завдяки Сатурну вас чекають труднощі, особливо в молодості, коли вам доводиться стикатися з нещастями, розчаруваннями чи хворобами. Ви можете загрузнути в дрібницях через свою скрупульозність. Якщо оточуючі не поділяють ваших поглядів, ви здатні стати маленьким тираном. Сатурн наділяє вас мудрістю, але не завжди - далекоглядністю. Ви занадто зосереджуєтесь на темній стороні життя і боїтеся невідомого, тобто того, що не піддається визначенню і контролю. Позитивний момент: Сатурн надає вміння заробляти гроші, особливо в ріелтерському бізнесі. Люди з Сатурном в Діві схильні до виразки і інших захворювань шлунка.

Сатурн у раці

В цьому емоційному і причепливому знаку Сатурн акцентує вашу залежність від оточуючих. З Сатурном в Раку ви любите балувати себе смачною їжею, напоями та іншими чуттєвими задоволеннями. Проте в цьому положенні Сатурн також наділяє вас проникливістю і завзятістю. Ви чудово бачите процес вирішення завдання від початку до кінця. Ви честолюбні і прагнете заробити капітал, щоб знайти почуття захищеності. Занепокоєння і відсутність упевненості в собі - перешкоди, які зводить на вашому шляху Сатурн. В юності ваше життя ускладнено проблемами, пов'язаними з батьками, особливо з матір'ю. Багатьом з вас доводиться дуже рано брати на себе відповідальність за рідних. Народжені з Сатурном в Раку часто одружуються на людях старше себе, намагаючись знайти якір і спокій. Сатурн наділяє вас діловим чуттям, однак вам слід бути обережним в партнерських відносинах з родичами. Негативна сторона Сатурна в Раку - схильність до меланхолії і жалю до самого себе. Ви схильні до захворювань шлунка і травної системи. Якщо ви не будете стежити за своєю вагою, ви можете погладшати.

Сатурн у леві

Строгий Сатурн і експансивний Лев - конфліктна пара. Сатурн у Леві швидше за все охолодить емоції і принесе розчарування в коханні. Однак це положення Сатурна має багато плюсів: ви горді, упевнені в собі, владні і володієте сильною волею. Ви успішно організуєте людей і охоче берете на себе відповідальність. З Сатурном у Леві ви наділені умінням залучати до себе увагу суспільства. Вибираючи партнерів, ви проявляєте неупередженість та аналітичність, однак завдяки вашій хитрощі вам вдається приховувати це від не надто уважних спостерігачів. Ви боїтеся здатися посередністю, пересічною особистістю, приховуєте почуття заздрості і ревнощів. Ви ніколи не визнаєте в цих слабкостях. Ви прагнете зробити сильне враження, але насторожено ставитеся до компліментів; вам не до душі демонстративні прояви любові. У кар'єрі ви часто піднімаєтеся на велику висоту, але Сатурн у Леві може поставити вам підніжку, коли ви будете на гребені успіху. Люди з Сатурном у Леві схильні до гіпертонії і серцевих хвороб.

Сатурн у близнюках

Близнюки - гарне місце для Сатурна. Планета підкреслює інтелектуальні якості цього багатогранного знака. З Сатурном в Близнюках ви володієте гострим розумом, отримуючим особливу глибину завдяки стабілізуючому впливу цього небесного тіла. Однак ви можете бути цинічним і саркастичним, недовірливим і холодним. Швидше за все ви щасливо поєднуєте в собі природну мудрість і юнацьке прагнення до знань. У людей з Сатурном в Близнюках іноді буває важке дитинство - самотнє або сумне. Ймовірно, вам нелегко далася освіта. Пізніше ви можете зіткнутися з перешкодами в подорожах. Однак Сатурн наділяє вас фінансовими та музичними здібностями. Ви процвітаєте, займаючись справою, що вимагає терпіння і розуму. Люди з Сатурном в Близнюках схильні до захворювань грудної області і легенів.

Сатурн у тільці

У Тельці підкреслюються завзятість і стійкість Сатурна. При такому положенні планети ви наполегливі, працездатні, наділені почуттям відповідальності. Ваша сильна воля межує з упертістю і негнучкістю. Ви зазвичай накопичуєте власність і багатства через вашу таємну боязкість залишитися на самоті і бідності, без матеріальних цінностей і любові. На жаль, Сатурн у Тельці не віщує фінансового благополуччя. Гроші приходять до вас повільно і розсіюються по дорозі. Ви докладаєте зусиль, щоб зберегти ваші кошти, цінні папери та нерухомість, оскільки відчуваєте потребу володіти ними. У результаті вас іноді вважають занадто матеріалістичним і егоїстичним. Проте досягнувши фінансового благополуччя (зазвичай до літнього віку), ви щедро ділитеся з нужденними, бо знайомі з бідністю. Сатурн в цьому положенні відповідальний за схильність до застуд, ангін і захворювань щитовидної залози.

Сатурн у овні

Сатурн гальмує ініціативного Овна, породжуючи розгубленість. Якщо у вас Сатурн в Овні, ви можете в одну хвилину бути сильним і енергійним, а в наступну - нерішучим. Це положення планети породжує проблеми: вам доводиться постійно долати виникаючі на вашому шляху перешкоди. Багато хто з вас досягають успіху, але не без розчарувань і тимчасових невдач. Сатурн в Овні робить вас честолюбним і наполегливим, посилює вашу владу над людьми. Негативна сторона: людина з Сатурном в Овні може бути впертою, надмірно владною, іноді самотньою і дратівливою. Як правило, з найбільшими труднощами ви стикаєтеся на початку життя. При цьому ваш характер загартовується і приносить вам користь у зрілості. Старіючи, ви помічаєте, що кожен наступний рік приносить менше боротьби і більше успіху. Люди з Сатурном в Овні часто страждають від головного болю і проблем із зубами.

  • MercuryМеркурійІноді кажуть, що Меркурій допомагає осмислити життя, тому що це планета інтелекту.
  • VenusВенераВенера - планета любові і задоволень. Вона керує вашою здатністю виражати почуття любові і насолоджуватися красою.
  • MarsМарсМарс - це планета фізичної енергії. Вона управляє вашою сексуальністю, наполегливістю і агресивністю, підштовхує вас до дій.
  • JupiterЮпітерЮпітер - планета вдачі, оптимізму, успіху і щедрості. Юпітер привносить в життя радість.
  • SaturnСатурнСатурн - планета відповідальності, що символізує цінність наполегливої праці. Під впливом Сатурна характер людини загартовується завдяки випробуванням і труднощам.
  • UranusУранУран - планета змін і оригінальності, що символізує несподіванки у вашому житті. Уран породжує раптові події та можливості.
  • NeptuneНептунНептун - планета таємниць та ілюзій. Її сила проявляється в уяві. Нептун відображає ваші фантазії і схильність до містики.
  • PlutoПлутонПлутон - планета жаху, його влада до цих пір залишається майже незрозумілою, важкою для розуміння.